Elit Optik

HAKKIMIZDA

28 yıllık serüven

1993 yılında mesleğe çırak olarak başlayan Ercan Candan, ELİT OPTİK’ i 1999 yılında İzmir’ in küçük bir semtinde 50 m2 bir dükkanda kurdu. Dükkan ama nasıl bir dükkan; Tahtadan yapılmış çivilerle çakılmış vitrinler, spotçudan alınmış masalar, ahşaptan tabela vb. malzemelerle kurmuştu… Ama en büyük sermayesi mesleğini çok iyi bilmesi, müşterisine karşı olan dürüstlüğü ve çalışkanlığıydı.
1999 yılında başladığı macerasına çalışkanlığının verdiği enerjiyle 2. Mağazasını, 2004 de İzmir’in Şirinyer ilçesinde açtı. İlk günkü heyecanı her zaman üzerindeydi. Çalışanlarının sayısı 1 iken 2, 2 iken 5 oldu.
Artık hedefini belirledi. Ekibine de öğrettiği Elit Optik’ in misyonuna yenilikçilik, markalaşma, en kaliteli ürünleri en iyi fiyata satabilmeyi de ekleyerek, ülkemizde %100 yerli bir optik mağazalar zinciri kurmaktı. Bu tabi ki kolay değildi… Ülkemizde tamamen yabancı sermayenin kurduğu 200 ün üzerinde mağazası olan dev bir optik mağazalar zinciri vardı. Hiçbir zaman belirlediği hedefinden sapmadı ve sürdürülebilir iş modeli ile yoluna emin adımlarla devam etti.

Bugün 7 il de 24 mağazası ile faaliyet gösteren bir Elit Optik mağazalar zinciri ve binlerce memnun müşterisi var. Önümüzde daha çok yol var, hatta daha işin en başındayız. Hem kendi mağazalarımız hem de Franchisee olan iş ortaklarımızla müşterilerimize en iyi ürünleri en iyi fiyata sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz .